Firma wystartowała z niewielkim kapitałem. Wystarczał on jedynie na zakup niewielkiej ilości towaru. W roku 1991 pojawiła się przy Placu Farnym w Rzeszowie metalowa szczęka z artykułami foto i pierwszymi aparatami. Na okres zimy 1991 firma wydzierżawiła stoisko
w sklepie przy ul. Kościuszki. Równolegle z tym w prywatnym mieszkaniu powstawała hurtownia. Już na samym początku założyliśmy sobie stawianie na jakość i profesjonalizm oferowanych usług oraz inwestowanie w nowe przedsięwzięcia i najnowsze technologie. Dzięki temu rozwój spółki był dynamiczny i owocny w sukcesy, odnoszone na różnych płaszczyznach działalności.

Foto-Hurt S.A utożsamia się nie tylko z szeroką gamą materiałów fotograficznych, jest przede wszystkim znaczącym partnerem i dealerem takich firm jak: Philips Polska, Philips Lighting Poland, Panasonic, Duracell, Sony, Nikon, Olympus, Canon, Samsung.

Trzy główne filary asortymentowe oferowane przez naszą firmę to: źródła światła, fotografia, baterie i nośniki.

Współpracujemy głównie z sieciami handlowymi, hurtowniami, dużymi sklepami poprzez ogólnopolską siatkę przedstawicieli handlowych. Zamówienia klientów spoza tej grupy składane mailowo lub faksem realizujemy poprzez dostawy bezpośrednie.

Znaczącym elementem naszej działalności handlowej jest eksport do krajów Europy wschodniej, jak i zachodniej, a dzięki niskim cenom jesteśmy poważnym konkurentem dla firm działających poza granicami naszego kraju.

Cele firmy:

Głównym celem działania firmy jest zapewnienie klientom, w Polsce i nie tylko, najszerszego asortymentu oraz niezawodności dostaw, dlatego podstawą naszej aktywności jest handel hurtowy i detaliczny sprzętem fotograficznym wraz z akcesoriami optycznymi, RTV, elektronicznymi oraz artykułami oświetleniowymi wraz z osprzętem najwyższej jakości. To poprzez dążenie do najpełniejszego zaspokojenia oczekiwań klienta umacniamy wysoką pozycję na rynku.